Luigi Saladini – Moda classica uomo

Urodziłem się we Wrocławiu w 1976 roku. Z pochodzenia jestem pół Włochem i pół Polakiem. Wychowałem się i mieszkam w Polsce, jednak staram się w miarę możliwości utrzymywać regularny kontakt z Italią, szczególnie w kwestiach rodzinnych oraz zainteresowań modą męską. Jestem absolwentem Akademii Ekonomicznej oraz Uniwersytetu Wrocławskiego. Od 2000 roku pracuję zawodowo: najpierw w amerykańskiej korporacji, a od 2006 w branży motocyklowej. Jestem żonaty. Mówię w języku polskim, włoskim oraz angielskim.

Moje hobby to klasyczna moda męska, motocross oraz hokej. Blog modowy prowadzę od 2016 roku, jednak to nie moda wypełnia większość mojego czasu. Amatorsko uprawiam motocross oraz hokej na lodzie, piszę regularnie na temat motocykli, sprzętu oraz treningów motocyklowych. Blog modowy traktuję bardzo poważnie i staram się, żeby treści były praktyczne i pojawiały się cyklicznie. Na co dzień głównie pracuję z motocyklistami.

Preferuję klasyczną modę męską we włoskim stylu, w szczególności: marynarki dwurzędowe, krawaty o matowej fakturze oraz mniej formalne obuwie (monki, loafersy, zamsz). Wyznaję zasadę, że najważniejsze jest dopasowanie ubioru do okazji oraz otoczenia. Obalam mity, którymi obrosła męska moda przez lata, np. kolor czarny pasuje do wszystkiego lub spodnie powinny sięgać do obcasa. Podpowiadam, jak nosić się na co dzień i do pracy, co ubrać na wizytę do znajomych, na wieczorne wyjście do miasta lub uroczyste okazje jak ślub.
Poruszam także tematy z zakresu psychologi mody, próbując przede wszystkim zrozumieć, dlaczego ludzie dokonują irracjonalnych wyborów, np. nosząc podarte spodnie lub dresy, i wmawiając sobie oraz innym, że jest to postępowa elegancja z elementami street style`u.

Mam nadzieję, że dzięki moim artykułom coraz więcej mężczyzn zacznie sięgać po prawdziwą klasykę.

Trzymajcie fason,

Luigi Saladini
www.luigisaladini.fashion.blog

Napisz komentarz